Strona Główna    Dostęp do Informacji    Redakcja    Rejestr Zmian    Statystyki    Kontakt   
Logo BIP
 
Wtorek, 23.10.2018

Przewodniczący RMT


Marcin Czyżniewski
Przewodniczący Rady Miasta Torunia

Urodził się 13 sierpnia 1973 roku w Toruniu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie studia na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W roku 2003 uzyskał doktorat, a w 2013 habilitację w zakresie nauk o polityce.

W czasie studiów rozpoczął pracę w lokalnych redakcjach prasowych i radiowych. Przez 10 lat był dziennikarzem m.in. w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw, Radiu Toruń, "Ilustrowanym Kurierze Polskim" i "Nowościach". W 2003 r. został rzecznikiem prasowym prezydenta Torunia. W urzędzie miasta pracował do 2007 r.

Od 2005 r. pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, jest adiunktem w Katedrze Europy Wschodniej na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych. Zajmuje się problematyką środkowoeuropejską, zwłaszcza czeską, jest autorem trzech monografii naukowych i licznych artykułów dotyczących życia politycznego i społecznego Republiki Czeskiej oraz sytuacji narodowościowej w Czechosłowacji.

Bezpartyjny.

W Radzie Miasta Torunia zasiada po raz pierwszy. Wybrany z okręgu nr 3: Starówka, Chełmińskie, Wrzosy. Kandydował z listy KWW Michała Zaleskiego "Czas Gospodarzy". Zdobył 1007 głosów.

Zamierza zajmować się budową linii tramwajowej na osiedle JAR, rozwojem starówki i zwiększaniem udziału mieszkańców w decydowaniu o sprawach miasta.
funkcja: Przewodniczący Rady Miasta Torunia
klub radnych: Klub Radnych Czas Gospodarzy
adres: ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
e-mail: m.czyzniewski@um.torun.pl
członek komisji RMT: Komisja Rewitalizacji Miasta
Komisja Gospodarki Komunalnej, Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Miasta Toruń
Strona Główna |  Dostęp do Informacji |  Redakcja |  Rejestr Zmian |  Statystyki |  Kontakt
bip.gov.pl U R Z Ą D   M I A S T A   T O R U N I A