Winieta internetowa


Nr 10 (53) z 18 maja 2000 r.

Wyścig na lotnisku

7 maja br. na torze samochodowym na toruńskim lotnisku rozegrano pierwszą eliminację Mistrzostw Okręgu Folkrace, dyscyplinie rdzennie toruńskiej, która jako Mistrzostwa Okręgu rozgrywana jest od 1997 r.

Rozgrywanie tej imprezy, która zyskała już sobie duże zainteresowanie sympatyków motoryzacji i wyścigów samochodowych w Toruniu, jest możliwe m.in. dzięki dotacjom z kasy miejskiej przeznaczonym w ubiegłych latach na przygotowanie toru i jego zaplecza do wyścigów.

20-21 maja na torze samochodowym na toruńskim lotnisku odbędą się wyścigi w ramach Mistrzostw polski. (fot. Archiwum)

- Organizatorzy toru otrzymali w 1997 r. od gminy 25 tys. zł na sporządzenie dokumentacji homologacyjnej, prace ziemne, zakup i montaż barierek wokół toru - mówi Wojciech Włodarek z Biura Nadzoru Właścicielskiego. - W 1998 r. miasto przekazało 20 tys. zł m.in. na zakup materiałów dekarskich, wyposażenie instalacyjne zaplecza technicznego i bariery energochłonne. Miejskie dotacje pochodziły z funduszy przekazywanych instytucjom i grupom mieszkańców w ramach inicjatyw lokalnych. Celem tych działań jest powiększanie oferty spędzania wolnego czasu w mieście zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

W ostatniej imprezie na toruńskim torze w klasie syrenek I miejsce zajął zawodnik Toruńskiego Klubu Motorowego Ireneusz Gronek, w klasie Fiata 126 p najszybszy okazał się Bartłomiej Lewandowski z Automobilklubu Rzemieślnik, natomiast w klasie II najszybszy był znany toruńczyk jeżdżący w barwach Automobilklubu Polskiego Tomasz Nowak na samochodzie CC. W najliczniej obsadzonej klasie III zwyciężył Bogusław Bach, zawodnik Toruńskiego Klubu Motorowego, który powrócił do tej klasy po dwóch latach przerwy, samochodem Golf 1600. W klasie IV samochodów pow. 1600 cm sześc. najszybszy okazał się Marian Gęstwa z Automobilklubu Toruńskiego. Na zakończenie rozegrano bieg handicapowy, w którym spotykają się zawodnicy wszystkich klas. Tu najlepszy okazał się Bogusław Bach.

Organizatorzy wyścigu zapraszają wszystkich torunian na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 20-21 maja br., na których jak zwykle pojawi się cała czołówka polskich zawodników.

Andrzej Dembowski

w numerze


| Ostatnie wydanie |
Skrzynka Pocztowa
piotrowicz@um.torun.pl